2 Nis 2007

Televizyon Ekranlarındaki Oray Eğin Faciası


Son günlerde pek çok sert çıkışlar yapıp fütursuzca konuşan ve dikkatleri üzerine çeken bir genç var; " Oray Eğin ".

Şu sıralar da "Şarkı Söylemek Lazım" adlı yarışma programında jüri üyesi olarak televizyon ekranlarında boy göstermekte... Malesef yozlaşan sistemin en önde giden temsilcilerinden biri olmak yolunda bu genç emin adımlarla ilerlemekte... Öyle ki yıllarını TSM ne vermiş ve öğretim görevlisi olarak çalışan saygıdeğer bir hanımefendiye canlı yayında aklınca genel kültür dersi vermeye çalışarak İnci Teyze ve İnci Anne diyebilme yetkisini kendisini görebilmekte... Bu tarz programlar mantar gibi çoğalmakta ve bu programları ciddiye alarak katkı sağlamak amaçlı katılan bu işlere yıllarını vermiş saygıdeğer kişiler bu tarz çoluk çocuk ile polemiğe girmek zorunda kalıp kurban olmakta... Bu küçük Bey yaşı kadar belki de daha fazla akademik kariyer sahibi olan İnci Çayırlı Hanımefendiden yanıtını almıştır... İnci Hanım gene hanımefendiğilinden taviz vermeyerek gerekli cevabı kendisine vermiştir; "Sen doğmadan da ben bu alkışları alıyordum" diyerek.

Ancak acı olan bu tarz programlarda bu şekilde tartışmaların yarışmanın önüne geçerek reyting denen canavara yılların emeğinin kurban verilmesi çoluğun çocuğun ağzına sakız edilerek daha fazla nereye kadar bunlara seyirci kalacağımız sorusunun ise cevap alamamasıdır...

Artık bir tepki vermenin zamanı sizce de gelmedi mi?

3 yorum:

Asortik Krep dedi ki...

Seyretmeyerek tepkimi verdiğime inanıyorum..Sizlerde seyretmeyin ki yeni program yapmaya cesaret edemesinler..
Nasıl şimdi yapılan ağalı diziler tutmuyorsa yarın öbürgün bu tarz programlarda izlenebilirliğini yitirecek..

Adsız dedi ki...

Tanrı aşkına ahkam kesmeden önce kimin kim olduğunu oturup bir araştırın ya. Elinizin altında internet var değil mi? Oray Eğin tüm kavgasının "bu ülkenin teslim olduğu vasatla" olduğunu söylüyor. Doğrusu onu öyle boktan bir programda gördüğümde hayal kırıklığına uğrasam da aldığı tepkileri görünce (sizin ki de dahil) hakikaten bütün ülkenin berbat bir vasatın pençesinde olduğunu bir daha acı bir şekilde anlıyorum.

Pretty Woman dedi ki...

Bütün herkes bir tarafa saygıdeğer bir bayana aklınca genel kültür dersi vermeye kalkıp bir de üstüne terbiye sınırlarını zorlayarak lakayıt bir tavri takınan bir kişiyi çok afedersiniz ama herhangi bir şekilde geçmişine veyahut aldığı eğitime bilmem neye bakarak "aaa aslında bu adam şöyle eğitim almış, böyle yazılar yazmış, dur ben bi araştırayım aa ne güzel alkışlayalım aferin herkese fütürsuzca sataşıyor şeklinde yaklaşamam ve oturur bir güzel ahkamımı keserim! Nasıl ki bu kişi herkesi eleştirme, hakaret etme , vs vs hakkını kendinde buluyorsa ben de yapılan bir terbiyesizliği kişiden bağımsız olarak ve bu terbiyesizliğe çanak tutan bir programı eleştiririm. Ahkam keserim.